Obchody 9. rocznicy katastrofy smoleńskiej. – Poseł na Sejm RP Grzegorz Janik

Obchody 9. rocznicy katastrofy smoleńskiej.

Obchody 9. rocznicy katastrofy smoleńskiej.

9 rocznica Katastrofy Smoleńskiej – 96 boleśnie przerwanych życiorysów, największa tragedia w dziejach Polski po II wojnie światowej.

Każdego roku ważnym gestem pamięci są odwiedziny miejsc spoczynku ofiar katastrofy smoleńskiej, znajdujące się w kilku nekropoliach w Warszawie i okolicy. Msza święta, Apel Pamięci, kwiaty przy pomnikach i grobach.

Pamiętajmy o tej tragedii i o tym, co się wydarzyło. Pamiętajmy, że musimy jeszcze wiele uczynić, by nasz naród był zwarty, miał poczucie siły, znaczenia i sprawiedliwości. Sprawiedliwości, która jest niezwykle potrzebna, by nasza Ojczyzna była prawdziwą wspólnotą. – Prezes PiS J.Kaczyński.

W stolicy w dziewiątą rocznicę tragedii 10 kwietnia 2010 r. odbywają się uroczystości upamiętniające jej 96 ofiar. Marszałkowie Sejmu i Senat Rzeczypospolitej Polskiej, Marek Kuchciński i Stanisław Karczewski wzięli udział w porannej uroczystej Mszy świętej w intencji ofiar katastrofy smoleńskiej w Kościele Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny i św. Józefa Oblubieńca na Krakowskim Przedmieściu. Po Mszy świętej uczestnicy uroczystości udali się przed Pałac Prezydencki, gdzie tradycyjnie o godz. 8:41 miał miejsce Apel Pamięci. Rozpoczął się od hymnu narodowego, po czym odczytano imiona i nazwiska 96 ofiar tragedii smoleńskiej. Wieniec kwiatów złożył brat śp. prezydenta Lecha Kaczyńskiego – Jarosław Kaczyński. Następnie Marszałek Sejmu razem z Marszałkiem Senatu, Prezesem Rady Ministrów oraz przedstawicielami rodzin ofiar, przeszli na Plac Marszałka Piłsudskiego, gdzie przed pomnikiem śp. Lecha Kaczyńskiego oraz przed Pomnikiem Ofiar Tragedii Smoleńskiej odbyła się uroczysta ceremonia złożenia wieńców i wiązanek kwiatów przy asyście wojskowej.

 

fot. Kancelaria Sejmu

 

Zapraszam do śledzenia mojego profilu w serwisie Facebook Przejdź do mojego Facebooka

Newsletter

Zachęcam Państwa do zostawienia swojego adresu e-mail, dzięki czemu na bieżąco będą Państwo mogli otrzymywać informacje o mojej poselskiej aktywności.

© 2015 Biuro Poselskie Posła na Sejm RP Grzegorza Janika

Strony internetowe iskrzy_logo