Odsłonięcie pomnika śp. Lecha Kaczyńskiego. – Poseł na Sejm RP Grzegorz Janik

Odsłonięcie pomnika śp. Lecha Kaczyńskiego.

Odsłonięcie pomnika śp. Lecha Kaczyńskiego.

W sobotę 10 listopada, na Placu Piłsudskiego, przed budynkiem dowództwa Garnizonu Warszawa, nastąpiło uroczyste odsłonięcie pomniku śp. prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

W uroczystościach wzięli udział córka śp. prezydenta Lecha Kaczyńskiego – Marta Kaczyńska, prezes PiS Jarosław Kaczyński i prezydent Andrzej Duda. Obecni byli marszałkowie Sejmu i Senatu – Marek Kuchciński i Stanisław Karczewski, a także członkowie Rady Ministrów z premierem Mateuszem Morawieckim na czele, jak  również posłowie, senatorowie, europarlamentarzyści, oraz wysokiej rangi urzędnicy państwowi.

Prezydent Andrzej Duda ocenił w czasie uroczystości, że to „szczególny i wyjątkowy czas dla niepodległej Polski, która jest suwerenna, w której żyje się coraz lepiej”.

Prezydentura Lecha Kaczyńskiego była serdecznie witana przez Polaków, oczekiwana z wiarą i wielkimi nadziejami, realizująca obietnice złożone wobec Polaków i historii, tragicznie przerwanej. Lech Kaczyński był człowiekiem wielkiej idei i niestrudzonej służby narodowi, kierującym się zasadami i wartościami, a zarazem twardo i rozważnie stąpającym po ziemi. Był gotowy do natychmiastowego czynu dla Polski i Polaków. Kierunkowskazem była dla niego Polska silna i sprawna. Polska suwerenna
i podmiotowa, aktywna i znacząca na arenie międzynarodowej.

 

                                                                                        Jan Józef Kasprzyk

szef Urzędu ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych

 

 

 

 

 

fot. Kancelaria Sejmu/Rafał Zambrzycki

Wieczorem większość uczestników uroczystości na Placu Piłsudskiego, wzięła udział w Koncercie dla Niepodległej – wielkim widowisku muzyczno-filmowym na Stadionie Narodowym w Warszawie.

Zapraszam do śledzenia mojego profilu w serwisie Facebook Przejdź do mojego Facebooka

Newsletter

Zachęcam Państwa do zostawienia swojego adresu e-mail, dzięki czemu na bieżąco będą Państwo mogli otrzymywać informacje o mojej poselskiej aktywności.

© 2015 Biuro Poselskie Posła na Sejm RP Grzegorza Janika

Strony internetowe iskrzy_logo