Uroczysty koncert w Teatrze Wielkim z okazji 100-lecia Sejmu Ustawodawczego – Poseł na Sejm RP Grzegorz Janik

Uroczysty koncert w Teatrze Wielkim z okazji 100-lecia Sejmu Ustawodawczego

Uroczysty koncert w Teatrze Wielkim z okazji 100-lecia Sejmu Ustawodawczego

Doniosła rocznica i wyjątkowy koncert. We wtorkowy wieczór 19 lutego 2019  ze sceny Teatru Wielkiego w Warszawie wybrzmiały dzieła wybitnych kompozytorów w wykonaniu orkiestry Opery Narodowej, a wszystko to dla uświetnienia obchodów 100. rocznicy inauguracyjnego posiedzenia Sejmu Ustawodawczego.

 

Niech ten koncert będzie wyrazem pamięci i wdzięczności dla posłów pierwszego parlamentu II RP,

którzy wiedzieli, że dla nas Polaków demokracja to nie tylko chwalebna przeszłość, teraźniejszość, ale i przyszłość, „konieczność jutrzejsza

 

Marszałek Sejmu Marek Kuchciński

fot. Kancelaria Sejmu/Rafał Zambrzycki

 

Otwierając uroczystą galę, Marszałek Sejmu przypomniał pierwsze słowa wypowiedziane 100 lat temu przez Józefa Piłsudskiego w wystąpieniu podczas inauguracji Sejmu Ustawodawczego: „Dzisiaj mamy wielkie święto narodu, święto radości”. W Sejmie Ustawodawczym, jak podkreślił Marszałek Sejmu, zasiadali posłowie o odmiennych poglądach i politycznym doświadczeniu, ale wszystkich ich łączyło przekonanie, że Rzeczpospolita jest wartością najwyższą.  Zwrócił także uwagę na imponujący dorobek Sejmu Ustawodawczego, którego ustawy pozwoliły na administracyjne ujednolicenie kraju, odbudowę gospodarczą i rozwój życia społecznego.

Oprócz Marszałków Sejmu i Senatu w uroczystej gali w Teatrze Wielkim uczestniczyli także inni przedstawiciele najwyższych rangą władz państwowych – wicemarszałkowie Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska oraz Barbara Dolniak, wicemarszałkowie Senatu Maria Koc i Bogdan Borusewicz, minister w Kancelarii Prezydenta Andrzej Dera, wicepremier i minister kultury Piotr Gliński oraz szef Kancelarii Sejmu Agnieszka Kaczmarska. W tym wielkim muzycznym wydarzeniu wzięli udział również parlamentarzyści, reprezentanci korpusu dyplomatycznego akredytowanego w Polsce oraz uczniowie ze szkół z różnych części kraju.

Zapraszam do śledzenia mojego profilu w serwisie Facebook Przejdź do mojego Facebooka

Newsletter

Zachęcam Państwa do zostawienia swojego adresu e-mail, dzięki czemu na bieżąco będą Państwo mogli otrzymywać informacje o mojej poselskiej aktywności.

© 2015 Biuro Poselskie Posła na Sejm RP Grzegorza Janika

Strony internetowe iskrzy_logo